LITOTERAPIA

LITOTERAPIA, czyli wykorzystywanie właściwości leczniczych kamieni jest metodą, którą ludzkość na całym świecie praktykuje od blisko pięciu tysięcy lat. Najczęściej nieświadomie stymulujemy nasz organizm energetyczną mocą kamieni, nosząc ozdobioną nimi biżuterię.

Litoterapia – odwieczne lekarstwo
Współcześnie na litoterapię, czyli leczenie kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi patrzy się przez pryzmat medycyny alternatywnej.
Jednak jako metoda leczenia litoterapia była znana już w starożytności, kiedy to babilońscy, greccy, rzymscy i egipscy medycy używali kamieni szlachetnych do poprawy kondycji psychicznej i zdrowia fizycznego swoich pacjentów. W zależności od schorzenia kruszono odpowiedni kamień na proszek i podawano w tej postaci pacjentom.
Do dziś w Indiach ich zamożni mieszkańcy w leczeniu różnych dolegliwości wykorzystują napój przyrządzony z gorącego mleka i okruszków startego szmaragdu, szafiru, pereł lub rubinu.

Pozytywna energia kamieni
Według wschodniego mistycznego poglądu każdy kamień ma duszę oraz potrafi gromadzić, przechowywać i emitować wspaniałą, dobroczynną energię.
W związku z tym uzdrawiająca moc kamieni bierze się z tej pozytywnej energii, która na zasadzie rezonansu oddziałuje na człowieka.
W skład związków chemicznych kamieni i organizmu ludzkiego wchodzą te same biopierwiastki, dlatego też człowiek ma tak wiele wspólnego z kamieniami i może wykorzystywać ich energie.
W zależności od wibracji zgromadzonej energii odpowiedni kamień może działać leczniczo na ciało, umysł lub ludzkie emocje.
Jeżeli w organizmie brak jest energii, kamienie szlachetne emitują ją i uzupełniają w ten sposób jej niedobory.
Jeśli jednak jest jej za dużo, działają odwrotnie – pobierają nadmiar energii.
A wszystko to po to, aby przywrócić organizm do energetycznej równowagi, zwalczyć chorobę i wznowić swobodny przepływ energii w zdrowym ciele.

W jaki sposób wykorzystać moc kamieni?
Każdy kupiony lub znaleziony kamień przed należy przechowywać w osobnych, szczelnych woreczkach, z dala od innych przedmiotów mogących zakłócić jego energię, np. radia, TV i innych urządzeń elektrycznych.
Przed każdym użyciem kamień należy dokładnie oczyścić, najlepiej myjąc go pod bieżącą wodą. Kamienie szlachetne, które nie reagują na sól, można włożyć także na kilka godzin do pojemnika z solą.
Dobrą metodą oczyszczania kamieni jest również ich zakopanie w ziemi na kilkanaście godzin.

Do wzmocnienia pozytywnej energii wypływającej z kamieni można wykorzystać promienie słoneczne lub światło księżyca i gwiazd.
Wystarczy wystawić kamień na ich działanie na 15 minut dziennie.
Kamienie można przykładać na bolące miejsca, wykonywać nimi delikatny masaż, nosić przy sobie np. w formie biżuterii, pić przygotowane na ich bazie mikstury i nalewki lub po prostu zaciskać w dłoni przez 30 minut.

Żródło; Odkrywamy Zakryte

Zdjęcie użytkownika Melodia ziemi.

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s