TĘSKNOTA ZA POŁĄCZENIEM DUCHOWYM

Często powtarzającym się wątkiem, w chorobach psychicznych na Zachodzie, jest pradawna energia odziedziczona po przodkach, która po latach trwania w zastoju próbuje się, w pewnym momencie, wydobyć. Zadaniem dra Somé jest pójście śladem tej energii, cofnięcie się w czasie i odkrycie, czym jest ten duch. W większości wypadków ten duch związany jest z naturą, szczególnie z górami i rzekami.


Ze strony: E-Village News. Responding to the Call of the Ancestors. August 2010

W przypadku gór, wyjaśniając tę teorię: „To jest duch gór, który kroczy przy boku danej osoby. W efekcie tego tworzy się czasowe zniekształcenie, który ma negatywny wpływ na daną osobę”. W tym przypadku potrzebne jest zrównanie tych dwóch energii, by duch gór i dana osoba stały się jednym. Do tego szaman przygotowuje specjalny rytuał.

Według dra Somé, jest to częste zjawisko w USA dlatego, że „większość rzeczy, z którymi styka się człowiek, jest wyprodukowana przez maszyny. A to znowu jest przyczyną oddzielenia i odcięcia się od przeszłości. Można uciekać przed przeszłością, ale nie da się przed nią ukryć” Zatem duchy natury przychodzą z wizytą. „Lecz ta wizyta jest bardziej związana nie z tym, czego pragnie duch, ale człowiek. Duch widzi w nas wołanie o coś wielkiego, coś, co uczyni, że nasze życie będzie miało znaczenie. Więc na to wołanie odpowiada” – twierdzi Somé.

Wołanie, często nieuświadomione, jest „odzwierciedleniem tęsknoty za głębokim połączeniem; połączeniem, które przewyższa materializm i chęć posiadania, a kieruje nas na namacalną przestrzeń kosmiczną. Większość z tego wołania nie jest na poziomie świadomym, ale… świadome, nieświadome – dla ducha nie ma żadnej różnicy. One odpowiadają na każde wołanie.”

Aby połączyć energie ducha gór i ludzką, szaman wysyła swojego klienta, by poszedł w góry i podniósł kamień, który do niego przemawia. Następnie osoba powraca z tym kamieniem, aby odbyć rytuał, a kamień towarzyszy mu przez cały czas jego trwania. „Obecność kamienia ma ogromny wpływ na dostrojenie zdolności percepcji danej osoby. Poprzez kamień przekazywane są praktyczne informacje, jak żyć w tym świecie. Jest to namacalne przewodnictwo z innego świata.”

W przypadku energii rzeki – osoba, która została wezwana, ma udać się do rzeki i porozmawiać z jej duchem, następnie znaleźć kamień w tej rzece i wrócić na sesję szamańską, która przypomina pracę z duchami gór.

„Ludzie oczekują, że coś niezwykłego należy zrobić w tej sytuacji. Nie o to jednak chodzi. Czasami jest tylko taka prosta rzecz, jak przyniesienie kamienia.”

źródło: Taraka, autor: Stephanie Marohn, tłumaczenie: Agnieszka Kowalińska

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s