Opowieści drzew – co kryje w sobie brzoza?

Brzoza pospolita (Betula alba)

Energia drzewa: żeńska.

Żywioł: Wody i Ziemi.

Zanteresowania: Empatia, leczenie, pielęgnowanie, współczucie.

Rola: Pielęgniarki ogólne, opiekunki małych dzieci i macierzyństwa, opiekunki kobiet w ciąży, uzdrowicielki terenów zainfekowanych cywilizacją, pionierki zajmujące się uzdatnianiem dla innych trudnych terenów poprzemysłowych i po klęskach żywiołowych.

Specjalizacja uzdrawianiaBrzozy należą do drzew leczących ludzi w formie „pierwszej pomocy”. Jest to rodzina drzew, która wybiera do życia trudne tereny, o chłodnym klimacie, ugory, tereny wymagające uzdrowienia po wojnach i pożarach, pozbawione składników odżywczych, mające krótki okres wegetacji i długą zimę. Są one ambitnym pionierem wśród rodów drzew. Ich ciała fizyczne są krótkowieczne. Wcześnie dojrzewają do kontaktu z ludźmi. Brzozy pomagają ludziom uporać się z chorobami fizycznymi. Wspierają one uruchomienie współczucia także dla samego siebie i aktywizują proces leczenia. Mają umiejętność „brania na siebie” chorób ludzi i zwierząt. Brzozom warto podziękować dobrym słowem, gdyż jest to rodzaj zapłaty za ich pracę, by nie chorowały same po kontakcie z chorym. Obdarzają dobrym samopoczuciem. Pomagają zrównoważyć pierwiastek męski i żeński w sobie. Amulety z brzozy chronią przed złymi duchami. Kładziono je w dawnych czasach w kołyskach niemowląt.

  

Brzoza to drzewo o kobiecej duszy rodowej, szczególnie życzliwe ludziom, które pociesza, harmonizuje, obdarza dobrym samopoczuciem. Jest subtelna. Likwiduje w ludziach i zwierzętach efekty długotrwałego stresu, wycisza, uspokaja. Gdy człowiek jest postawiony przed trudnym problemem i nie widzi wyjścia z sytuacji, warto by zwrócił się po poradę do brzozy. Rozmawiający z nią odkryje nowe możliwości działania, znajdzie nieuświadomiony dotychczas sposób na rozwiązanie problemu. Energia brzozy wspomaga efektywne rozbudzenie intuicji, kreatywności oraz przypływ dobrych pomysłów.

Duch brzozy zachęca także do podejmowania nowych wyzwań. Relacja z brzozami bardzo wspomaga rekonwalescencję w stanach depresyjnych. W przeszłości z drewna brzozowego wykonywano kołyski, dzięki czemu rodzice mogli spać spokojnie, wiedząc, że dziecko jest pod dobrą ochrona ducha brzozy. Brzozowe amulety chronią przed czarami i złymi mocami. Brzoza leczy smutki, koi nerwy, uspokaja, łagodzi bóle i likwiduje wszelkie napięcia, ogólnie wzmacnia, przyspiesza gojenie się ran. Liść brzozy leczy dolegliwości kobiece, dodaje pewności siebie.

Drewno brzozowe neutralizuje szkodliwe promieniowanie. Warto trzymać żywe gałązki brzozy w pokoju, gdzie znajduje się telewizor lub komputer. Brzoza od wieków uchodziła za drzewo magiczne, a gaje brzozowe były miejscami świętymi, do których zanoszono potrzebujących uleczenia. Runa Berkano (brzozowa gałązka) stanowi wyjątkowe wsparcie dla kobiet. W dawnych czasach kobiety przytulały się do pnia starej brzozy, prosząc ją o macierzyństwo. Kobiety ciężarne zwracały się do niej z prośbą o lekki poród. Tę lekkość dostawały od niej, ilekroć były na to gotowe. Warto sypiać w jej cieniu, gdyż przynosi wytchnienie po ciężkiej pracy.

źródło: http://tebaby.pl/opowiesci-drzew-co-kryje-w-sobie-brzoza/

 

Jedna uwaga do wpisu “Opowieści drzew – co kryje w sobie brzoza?

Leave a Reply

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s